“Maximale openheid tussen twee gesloten muren”
“Maximale openheid tussen twee gesloten muren”
Deze rijwoning in hartje Waregem werd geconcipieerd als een ruimtelijke patiowoning. Tussen de twee gesloten deelmuren wordt toch overvloedig licht binnengetrokken in de leefruimte, gelegen tussen twee patio’s, met name een verticale patio aan de straatzijde en een patio als stadstuin met zwembad.
Grote glaspartijen, drempelloze overgangen en materialen laten binnen- en buitenruimtes naadloos in elkaar overvloeien. De trappartij beweegt zich rond de verticale kastwand, langs de royale vide boven de eetruimte en tussen de verschillende split-levels met bureauruimte, slaapruimtes en badruimtes. Naast een groot ruimtegevoel en maximale lichtinval brengt de vide interessante contacten teweeg tussen de leefruimtes en de bovenliggende bureau- en slaapruimte.
Als gevelafwerking werd op zoek gegaan naar een gevelsteen met een eigen karakter: de Terca Metropolis Vesta Zwart, een ruwe gevelsteen met nuances van donkergrijs tot wit. De dunne voeg en het wildverband geven de gevelvlakken een monolithisch uitzicht. De verticale plaatsing van de gevelsteen speelt perfect in op de beoogde verticaliteit van de ‘barcode’-architectuur.
De gevelsteen harmonieert mooi met het zwarte aluminium schrijnwerk. Deze Eco-brick is dunner dan een klassieke gevelsteen en laat meer plaats voor spouwisolatie. Voor de stadstuin-patio werd gewerkt met de gekaleide Terca Imperium Albius. De gevelsteen loopt tevens door als wandafwerking in de autoberging/mancave.
Product
Ruimtemannen, atelier voor architectuur, Nicolas Vandoorne en Wouter Cannie,
Waregem
Laten we samen letterlijk uw dromen tastbaar maken in onze showrooms.